2022-01-07
FINSAM i Malmö delar med sig av sin erfarenhet av poddinspelningar
Vet Ni!, FINSAM i Malmös podd, går in på sin tredje säsong 2022 och uppmärksammas av World trade center som vill att vi delar med oss av våra erfarenheter
Vet Ni!, FINSAM i Malmös podd, går in på sin tredje säsong 2022 och uppmärksammas av World trade center som vill att vi delar med oss av våra erfarenheter. Se förbundschefen prata kring podden Vet Ni! utefter dessa funderingar:
Ibland kan det vara bra att tänka efter före! Har du ett tydligt mål och syfte med varför du ska göra en podd? Se filmen för lite tips från andra erfarna poddare som också varit nybörjare!
Vad ska man tänka på när man gör en podd – Tips från World Trade Center - YouTube
Fler nyheter
2025-08-21
Planering av gemensam satsning på kunskapshöjning kring psykisk hälsa
Samordningsförbunden i Malmö, Skåne Nordost och Helsingborg har valt att gemensamt satsa på en seminarieserie kring…
2025-08-19
Ledningsgrupp samsjuklighet startar upp
Höstens arbete med samsjuklighetsutredningen startade upp idag med en ledningsgrupp
2025-08-19
Tre samordningsförbund erbjuder stöd med arbete kring samsjuklighet
Idag träffade förbundschef på FINSAM i Malmö Hälso- och sjukvårdsstrateg, Region Skåne och strateg på Skånes kommune…
2025-08-18
Pilot för kartläggning av inskrivna på Ekonomiskt bistånd
FINSAM i Malmö blev i våras kontaktad av enhetschef för ekonomiskt bistånd och enhetschef på arbetsmarknadsavdelning…
2025-07-24
Sommaren 2025 på FINSAM i Malmö
Under sommaren kommer FINSAM i Malmö vara öppet följande tider.