Till innehållet

2020-04-22

Nationell referensgrupp kring kommunikation angående FINSAM i Sverige

Finsam i Malmö är med i en nationell referensgrupp för att utveckla kommunikationen kring FINSAM. Tanken är att ett antal förbund träffas och diskuterar kommunikationen kring FINSAM.

Finsam i Malmö är med i en nationell referensgrupp för att utveckla  kommunikationen kring FINSAM. Tanken är att ett antal förbund träffas och diskuterar kommunikationen kring FINSAM. Följande fyra ämnen kommer att användas över en serie möten under våren och hösten.

  • Nuläge/analys och gemensam planering av vad vi uppnå med referensgruppen.
  • Intressentkartläggning
  • Budskapsworkshop
  • Planering/mål

FINSAM

Fler nyheter

2025-12-10

FINSAM i Malmö kopplar samman

Efter att ha fångat en förfrågan via SKR;s portal Dela digitalt kring informationsdelning träffade FINSAM i Malmö id…

2025-12-10

FINSAM informerar på försäkringskassan

På torsdag kommer FINSAM i Malmö informera om sin verksamhet för försäkringsutredare på Försäkringskassan som jobbar…

2025-12-09

Samsjuklighetsarbetet håller årets sista ledningsgrupp

Året med arbetet i ledningsgruppen för samsjuklighetsarbetet i Malmö avslutades idag. Nästa års planerade verksamhet…

2025-12-09

Samordningsförbundet Stockholm stad pratar IPS

Idag besökte fyra representanter från Samordningsförbundet Stockholm stad Malmö och mötte IPS unga för att prata sam…

2025-12-08

Beslutsgrupp Malmökraften avrundar året

Malmökraften har haft sin sista beslutsgrupp och följande frågor stod på agendan:

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit