2026-02-09
2026 års första styrelsemöte FINSAM i Malmö
Årets första styrelsemöte har ägt rum.
Följande beslut togs:
att ge förbundschefen i uppdrag att bjuda in Malmö stad att informera om arbetet med aktivitetskravet som pågår till nästa styrelsemöte.
att ge förbundschefen i uppdrag att utifrån pågående utvärdering av FRAM bjuda in lämpliga personer till diskussion kring framtida ansökning om finansiering.
att ge förbundschefen i uppdrag att på styrelsemöten, tillsammans med styrelsen och utvalda gäster, löpande under året utforska vilka erfarenheter som gjorts sedan FINSAM i Malmö startades 2007.
att ge förbundschefen i uppdrag att börja förbereda för spridning av erfarenheter som FINSAM gjort under de 20 år förbundet funnits.

Fler nyheter
2019-09-20
Styrgruppsmöte på Aktivitetscenter
Idag träffas styrgruppen på Aktivitetscenter och följande står på agendan:
2019-09-19
Maria Malmö Tramadol avslutar med stor konferens kring missbruk
I samband med att Maria Malmö avslutar sitt projekt kring Tramadol bjuder de in till en stor konferens om missbruk b…
2019-09-16
FINSAM med i paneldebatt under Världsdagen för psykisk hälsa
Världsdagen för psykisk hälsa är ett årligt återkommande arrangemang för alla Malmöbor – men, särskilt för dig som h…
2019-09-13
DUA Nyanlända har styrgruppsmöte
FINSAM i Malmö har som en del av sitt uppdrag att stödja befintliga strukturer för samverkan i Malmö. Utifrån detta…
2019-09-10
Regionalt nätverk i FINSAM träffas i Eslöv
Det regionala nätverket för FINSAM i Skåne träffas i Eslöv idag.