2026-02-09
2026 års första styrelsemöte FINSAM i Malmö
Årets första styrelsemöte har ägt rum.
Följande beslut togs:
att ge förbundschefen i uppdrag att bjuda in Malmö stad att informera om arbetet med aktivitetskravet som pågår till nästa styrelsemöte.
att ge förbundschefen i uppdrag att utifrån pågående utvärdering av FRAM bjuda in lämpliga personer till diskussion kring framtida ansökning om finansiering.
att ge förbundschefen i uppdrag att på styrelsemöten, tillsammans med styrelsen och utvalda gäster, löpande under året utforska vilka erfarenheter som gjorts sedan FINSAM i Malmö startades 2007.
att ge förbundschefen i uppdrag att börja förbereda för spridning av erfarenheter som FINSAM gjort under de 20 år förbundet funnits.

Fler nyheter
2022-01-20
Planering strategimöte LÖK gemensamma insatser
Imorgon deltar FINSAM i planeringen av strategimöte för gemensamma insatser för de lokala överenskommelser mellan Ar…
2022-01-14
Nästa steg i Malmökraften
Styrgruppen på Malmökraften gav en arbetsgrupp från Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan, Arbetsmarknadsavdelningen…
2022-01-11
Utbyte med Samordningsförbundet Skåne Nordost
Idag träffades Samordningsförbundet Skåne Nordost och FINSAM i Malmö för att presentera erfarenheter och tankar fram…
2022-01-07
FINSAM i Malmö delar med sig av sin erfarenhet av poddinspelningar
Vet Ni!, FINSAM i Malmös podd, går in på sin tredje säsong 2022 och uppmärksammas av World trade center som vill att…
2021-12-20
God Jul och Gott nytt år
FINSAM i Malmö kommer ha följande öppettider under helgerna.