Till innehållet

2023-11-15

Avanti 2.0 har sista styrgruppsmöte

Avanti 2.0 startade 2021 med syftet att underlätta för Malmöbor med självupplevd psykisk ohälsa till följd av psykiska påfrestningar i samband med migration och /eller etablering i Sverige att få ett arbete eller börja studera.

Avanti 2.0 startade 2021 med syftet att underlätta för Malmöbor med självupplevd psykisk ohälsa till följd av psykiska påfrestningar i samband med migration och /eller etablering i Sverige att få ett arbete eller börja studera. Avanti kommer avslutas vid årskiftet och på torsdag hålls det sista styrgruppsmötet för projektet.

Avanti2

Fler nyheter

2026-04-14

Samordningsförbundet Skåne Nordost besöker Malmö

Det samarbete som pågått under några år mellan FINSAM i Malmö och Samordningsförbundet Skåne Nordostfortsatta idag m…

2026-04-13

Kryddgårdens styrgrupp fokuserar på kommunikation och uppföljning

Idag höll Kryddgården styrgruppsmöte med en djupare diskussion kring kommunikation och uppföljning.

2026-04-08

FINSAM i Malmö medverkar i planering av samverkansdag

Den 13 maj kommer FINSAM i Malmö tillsammans med vuxenpsykiatrin och arbetsmarknads- och socialförvaltningen att arr…

2026-04-08

Chefsnätverk träffas för 10 året

För tionde året i rad träffas de högsta cheferna i FINSAM i Malmös medlemmar.

2026-04-07

Årsredovisning FINSAM i Malmö 2025

FINSAM i Malmö har idag avlagt årsredovisning för 2025 för både de förtroendevalda revisorerna och Azets.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit