Till innehållet

2025-03-26

Chefsnätverk FINSAM i Malmö

På onsdag träffas FINSAM i Malmös chefsnätverk som samlats sedan 2017.

FINSAM i Malmö erbjuder:

  • Att få två tillfällen/år att träffa de högsta tjänstepersonerna i Malmö samlat.
  • Att få möjlighet att se in i organisationernas framtid för att se vilka förändringar som skall komma så att organisationerna kan hjälpas åt att stödja varandra i dessa och ta bort friktion som skulle kunna uppstå.
  • Tillfälle att presentera vad som upptar deltagarnas tid och bland annat utifrån detta kunna ges möjligheten att initiera/förstärka de samarbeten som är nödvändiga.
  • En kort presentation från FINSAM i Malmö om innevarande års verksamhetsinriktning, budget, pågående projekt samt inkommande förslag på projekt.

Bild på stadsmiljö i Malmö från Stationen vid triangeln

Fler nyheter

2025-06-16

Protokoll från vårens sista styrelsemöte

FINSAM i Malmö har haft vårens sista styrelsemöte.

2025-06-11

”För första gången på många år var det någon som verkligen lyssnade”

Kryddgårdenmodellen gör skillnad för människor som kämpar för att komma tillbaka till arbete. Efter två års arbetslö…

2025-06-11

Dialog och kunskapsutbyte kring Samsjuklighetsutredningen

FINSAM i Malmö träffar Samordningsförbundet i Skåne Nordost och Samordningsförbundet Helsingborg för att prata samar…

2025-06-10

Ledningsgruppen för samsjuklighetsreformen i Malmö besöker Göteborg

FINSAM i Malmö ingår i den ledningsgrupp som jobbar med samsjuklighetsreformen i Malmö. Idag besöktes Göteborg för a…

2025-06-10

Vårens sista beslutsgrupp Malmökraften

Följande stod på dagordningen inför vårens sista beslutsgrupp i Malmökraften:

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit