2020-10-13
Chefsnätverk träffas kring vad som upptar medlemmarnas tid.
Idag träffades de högsta företrädarna för respektive medlem och diskuterade vad som upptar organisationernas tid.
Idag träffades de högsta företrädarna för respektive medlem och diskuterade vad som upptar organisationernas tid. Detta nätverk träffas två gånger per år med nedanstående agenda och syfte:
•Att få två tillfällen/år att träffa de högsta tjänstepersonerna i Malmö samlat.
•Att få möjlighet att se in varandras framtid för att se vilka förändringar som skall komma så att Ni kan hjälpas åt att stödja varandra i dessa och ta bort friktion som skulle kunna uppstå.
•Tillfälle att presentera vad som upptar Er tid och bland annat utifrån detta kunna ges möjligheten att initiera/förstärka de samarbeten Ni behöver.
Fler nyheter
2024-01-31
Slutrapport FRAM
FRAM har under 2021-2023 arbetat i första hand med Malmöbor med psykisk ohälsa. Här kommer deras erfarenheter i den…
2024-01-30
FRAM diskuterar upplägg kring utvärdering
Idag träffades ledningen på FRAM och FINSAM i Malmö för att planera för ett utvärderingsupplägg av FRAM 2024-2026.
2024-01-24
REKO samarbetet rullar vidare
På fredag fortsätter samarbetet, där FINSAM i Malmö är en facilitator sedan 2018, mellan Vuxenpsykiatrin Malmö/Trell…
2024-01-24
Regional nätverksträff FINSAM i Skåne
Imorgon träffas samordningsförbunden i Skåne och diskuterar gemensam utveckling i Eslöv.
2024-01-22
Uppdrag kring Malmöbor som uppburit försörjningsstöd mer än 36 månader
Utredarens presentation av uppdraget att ta reda på vad de som uppburit försörjningsstöd i 36 månader eller mer anse…