Till innehållet

2020-10-13

Chefsnätverk träffas kring vad som upptar medlemmarnas tid.

Idag träffades de högsta företrädarna för respektive medlem och diskuterade vad som upptar organisationernas tid.

Idag träffades de högsta företrädarna för respektive medlem och diskuterade vad som upptar organisationernas tid. Detta nätverk träffas två gånger per år med nedanstående agenda och syfte:

•Att få två tillfällen/år att träffa de högsta tjänstepersonerna i Malmö samlat.

•Att få möjlighet att se in varandras framtid för att se vilka förändringar som skall komma så att Ni kan hjälpas åt att stödja varandra i dessa och ta bort friktion som skulle kunna uppstå.

•Tillfälle att presentera vad som upptar Er tid och bland annat utifrån detta kunna ges möjligheten att initiera/förstärka de samarbeten Ni behöver.

Fler nyheter

2025-02-10

Workshop kring mål för 2025 i LÖK gemensamma insatser

Styrgruppen för LÖK gemensamma insatser inledde idag arbetet med att sätta målen för 2025 med hjälp av stöd från enh…

2025-02-07

Inspektionen för socialförsäkringen presenterar rapport på styrelsemöte

En effektutvärdering av teaminsatser för personer i behov av samordnad rehabilitering kommer presenteras av Ann-Chr…

2025-02-06

2025 års första styrelsemöte

Imorgon träffas styrelsen för FINSAM i Malmö för årets första styrelsemöte. Följande står på dagordningen:

2025-02-05

Utbyte med Samordningsförbundet FINSAM i Helsingborg

Idag möttes FINSAM i Malmö och Samordningsförbundet FINSAM i Helsingborg och utbytte erfarenheter kring arbetet fram…

2025-02-04

Ledningsgrupp samsjuklighet i Malmö

FINSAM i Malmö deltog i ledningsgrupp för arbetet med samsjuklighet i Malmö

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit