2022-03-01
Chefsnätverket FINSAM i Malmö
Idag träffades de högsta tjänstepersonerna i Malmö inom primärsjukvården och psykiatrin, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Arbetsmarknad/socialtjänst i Malmö stad.
Idag träffades de högsta tjänstepersonerna i Malmö inom primärsjukvården och psykiatrin, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Arbetsmarknad/socialtjänst i Malmö stad. Följande stod som vanligt på agendan:
- Tillfälle att presentera vad som upptar respektive organisations tid och bland annat utifrån detta kunna diskutera möjligheten att initiera/förstärka de samarbeten som är nödvändiga.
- Presentation av nuläget hos två organisationer. Denna gången var det psykiatrin och primärvårdens tur.

Fler nyheter
2020-08-24
Styrgrupp Malmökraften
Malmökraften har sin första styrgrupp efter sommaren på onsdag.
2020-08-24
Uppstartsmöte för presentation och utställning på Regionfullmäktige 6 oktober
Samordningsförbunden i Skåne har blivit inbjudna att presentera sig och sina verksamheter den 6/10 på regionfullmäkt…
2020-08-19
Styrgrupp Aktivitetscenter
Aktivitetscenter har styrgrupp den 21/8. Då kommer bland annat arbetet med en ansökan att diskuteras samt en styrgru…
2020-08-18
DUA Nya styrgrupp
Idag har styrgruppen för DUA nyanlända sitt första styrgruppsmöte efter sommaren.
2020-08-13
Samtal kring utveckling av samordningsförbund
Idag besökte FINSAM i Malmö FINSAM i Landskrona Svalöv och diskuterade utveckling av samordningsförbund.