2022-03-01
Chefsnätverket FINSAM i Malmö
Idag träffades de högsta tjänstepersonerna i Malmö inom primärsjukvården och psykiatrin, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Arbetsmarknad/socialtjänst i Malmö stad.
Idag träffades de högsta tjänstepersonerna i Malmö inom primärsjukvården och psykiatrin, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Arbetsmarknad/socialtjänst i Malmö stad. Följande stod som vanligt på agendan:
- Tillfälle att presentera vad som upptar respektive organisations tid och bland annat utifrån detta kunna diskutera möjligheten att initiera/förstärka de samarbeten som är nödvändiga.
- Presentation av nuläget hos två organisationer. Denna gången var det psykiatrin och primärvårdens tur.

Fler nyheter
2019-11-27
Samordningsförbundet i Uppsala besöker Malmökraften
Samordningsförbundet i Uppsala och Uppsala kommun har varit nere och pratat Malmökraften i två dagar.
2019-11-21
Tilldelning från Försäkringskassan och Arbetsförmedlingen för 2020
Statens representanter har beslutat om tilldelning av pengar till FINSAM i Malmö för 2020
2019-11-20
Styrgrupp Aktivitetscenter
Följande står på dagordningen när styrgruppen för Aktivitetscenter träffas
2019-11-20
FINSAM deltar på DUA dialog.
När Arbetsförmedlingen och Malmö stad träffar Delegationen för Unga och Nyanlända till Arbete(DUA) så är även FINSAM…
2019-11-19
Styrelsemöte 22 november
Följande står på dagordningen den 22 november när årets sista styrelsemöte ska hållas