Till innehållet

2021-09-24

Chefsnätverket i FINSAM samlas

Två gånger per år samlar FINSAM i Malmö de högsta tjänstepersonerna i sina medlemmar för ett förutsättningslöst samtal kring vad som är på gång i den närmaste framtiden.

Två gånger per år samlar FINSAM i Malmö de högsta tjänstepersonerna i sina medlemmar för ett förutsättningslöst samtal kring vad som är på gång i den närmaste framtiden. Syftet är kunna skapa inblick i organisationsförändringar och tillsammans kunna förebygga friktion som skulle kunna uppstå utifrån dessa samt stödja varandra i gemensamma utvecklingsfrågor.

Fler nyheter

2025-10-27

Beslutsgrupp Malmökraften oktober

Malmökraften har haft beslutsgrupp i oktober

2025-10-23

Tre samordningsförbund förbereder höstens andra seminariesatsning

Samordningsförbunden i Skåne nordost, Helsingborg och Malmö har inlett ett samarbete med vuxenpsykiatrin i Malmö/Tre…

2025-10-23

Delårsrevision 2025

FINSAM i Malmö avhåller delårsredovisning på fredag.

2025-10-23

FINSAM i Malmö ombedd att delta vid nystart av Make it work

FINSAM i Malmö ska vara behjälplig med processledning när samarbetet mellan försäkringskassan och daglig verksamhet…

2025-10-22

Chefsnätverket träffas för andra gången i år

FINSAM i Malmö erbjuder de högsta tjänstepersonerna i Malmö att få möjlighet att se in varandras framtid för att se…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit