2022-03-15
Dialog kring återrapportering till regeringen av samordningsförbundens verksamhet
Försäkringskassan samlar varje år in information från bland annat SUS och återrapporterar hur det gått för den finansiella samordningen i Sverige till regeringen.
Försäkringskassan samlar varje år in information från bland annat SUS och återrapporterar hur det gått för den finansiella samordningen i Sverige till regeringen.
Idag träffade FINSAM i Malmö tillsammans med ett antal andra förbund över hela Sverige företrädare för de som lämnar in rapporten till regeringen och diskuterade 2021 års resultat.
Fler nyheter
2023-11-22
Årets sista styrelseprotokoll underskrivet
FINSAM i Malmös sista styrelsemöte för året har fått sitt protokoll underskrivet idag.
2023-11-22
Utbyte med samordningsförbundet Östra Östergötland
FINSAM i Malmö har utbytt erfarenheter med samordningsförbundet Östra Östergötland.
2023-11-21
Styrgruppsmöte Malmökraften
Idag hade Malmökraften styrgrupp. Följande togs upp:
2023-11-15
Insikter från försäkrade på Försäkringskassan
FINSAM i Malmö har fått ett uppdrag från Försäkringskassan under hösten att undersöka vilka utmaningar malmöbor uppl…
2023-11-15
LÖK gemensamma insatser arbetar med struktur och målarbete
FINSAM i Malmö har blivit tillfrågade om att delta i arbetet med en målstruktur kring LÖK gemensamma insatser.