Till innehållet

2019-09-13

DUA Nyanlända har styrgruppsmöte

FINSAM i Malmö har som en del av sitt uppdrag att stödja befintliga strukturer för samverkan i Malmö. Utifrån detta deltar FINSAM i styrgruppen för DUA Nyanlända.

FINSAM i Malmö har som en del av sitt uppdrag att stödja befintliga strukturer för samverkan i Malmö. Utifrån detta deltar FINSAM i styrgruppen för DUA Nyanlända. Idag har styrgruppen sitt första möte för hösten och kommer där följa upp hur arbetet går i de uppdrag som tilldelats arbetsgrupperna i DUA nyanlända i Malmö.

DUA

Fler nyheter

2021-11-16

Styrgruppsmöte FRAM

På fredag håller FRAM styrgruppsmöte

2021-11-16

Seminarium på omvårdnadsprogrammet på KomVux

Omvårdnadsprogrammet på KomVux i Malmö bjöd idag in FINSAM i Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter för de…

2021-11-10

En kopp kaffe - storstadssamverkan

Samordningsförbunden i Göteborg, Stockholm, Uppsala och Malmö kommer träffas den 15-16/12 för att inventera möjlighe…

2021-11-10

Delårsredovisning 2021

På fredag avger FINSAM i Malmö delårsredovisning.

2021-11-10

Regionalt nätverk FINSAM Skåne

Idag träffades det regionala nätverket för FINSAM i Skåne och diskuterade utmaningar och lösningar.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit