Till innehållet

2021-11-10

En kopp kaffe - storstadssamverkan

Samordningsförbunden i Göteborg, Stockholm, Uppsala och Malmö kommer träffas den 15-16/12 för att inventera möjligheter till storstadssamverkan.

Samordningsförbunden i Göteborg, Stockholm, Uppsala och Malmö kommer träffas den 15-16/12 för att inventera möjligheter till storstadssamverkan. Redan nu på fredag kommer ett förberedande samtal över en kopp digitalt kaffe ske för att designa ett upplägg som kan generera bästa möjligheter till ett storstadsamarbete.

Fler nyheter

2021-06-08

FINSAM i Malmö stödjer satsning kring sociala remisser via kultur på recept

FINSAM stödjer en samarbetssatsning kring sociala remisser via kultur på recept där kompetenscentrum för primärvårde…

2021-06-08

Finsam i Malmö satsar på samordning inom utbildning

Finsam i Malmö satsar på samordning mellan vuxenutbildningen, Arbetsmarknads-och socialförvaltningen, Region Skåne o…

2021-06-08

FINSAM i Malmö investerar i samarbete mellan primärvården och Malmö stad

FINSAM i Malmö investerar i samarbete mellan primärvården och Malmö stad i syfte att skapa effektiva planeringsproce…

2021-06-07

FINSAM i Malmö satsar på kampanj och investerar i tre nya projekt.

Styrelsen i FINSAM i Malmö har sammanträtt den 4/6 och protokollet är nu underskrivet. Bland annat beslutades om en…

2021-06-07

Regionalt nätverk FINSAM pratar AF och digital signering

Idag träffades det regionala nätverket i Skåne som numera är fullständigt med chefer i alla förbund.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit