Till innehållet

2017-07-11

Finsam i Malmö

Välkommen till FINSAMbloggen! Här kommer vi att dela med oss av vad ni gör ute i de verksamheter vi är delaktiga i samt sprida info kring Malmöbor och samordnad rehabilitering.

Under hösten kommer vi från FINSAM att dela med oss av vad Ni gör ute i de verksamheter vi är delaktiga i. Vi kommer också att berätta om vad vi själva gör och sprida vad vi ser som kan vara av intresse för att Malmöbor i behov av samordnad rehabilitering skall komma i arbete.

Hör gärna av er till oss om ni funderar över något eller om ni har något ni vill dela med er.

Väl mött i höst

Mikael och Fredrik
FINSAM i Malmö

Fler nyheter

2019-04-05

FINSAM är med på DUA Ungas styrgrupp

Idag träffas DUA Ungas styrgrupp.

2019-04-03

Årsredovisning 2018 godkänd av revisorerna

Verksamheten för 2018 har reviderats och godkänts av förbundets revisorer

2019-04-02

Avanti uppmärksammas i dansk studie

Avanti uppmärksammas som ett gott exempel i en dansk studie gjord av Center för udsatte flygtninge i Danmark

2019-04-01

Styrgrupp Hälsofrämjande etablering ESF

Idag hade styrgruppen för Hälsofrämjande etablering en träff med den nationella arbetsgruppen.

2019-03-29

Styrelse protokoll klart

Styrelseprotokollet för FINSAM i Malmös styrelsemöte är nu undertecknat.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit