Till innehållet

2019-09-16

FINSAM med i paneldebatt under Världsdagen för psykisk hälsa

Världsdagen för psykisk hälsa är ett årligt återkommande arrangemang för alla Malmöbor – men, särskilt för dig som har egen erfarenhet av psykisk ohälsa, erfarenhet som närstående eller möter personer med psykisk ohälsa i ditt arbete.

Världsdagen för psykisk hälsa är ett årligt återkommande arrangemang för alla Malmöbor – men, särskilt för dig som har egen erfarenhet av psykisk ohälsa, erfarenhet som närstående eller möter personer med psykisk ohälsa i ditt arbete.

Under dagen kan du träffa/lyssna på representanter från organisationer, föreningar, forskare och personer med egna erfarenheter. Som vanligt kan du ta del av både utställning och föreläsningar utan kostnad och du behöver inte anmäla dig i förväg.

FINSAM deltar för tredje året i följd i år även i den avslutande paneldiskussionen.

Se mer av programmet här!

Fler nyheter

2017-09-20

Kunddriven verksamhetsutveckling

Igår deltog utredaren på Finsams kansli på Arbetsförmedlingens utbildning "kunddriven verksamhetsutveckling". FINSAM…

2017-09-18

Styrgrupp och arbetet med ny ansökan på Aktivitetscenter

I augusti höll FINSAM i en workshop som blev startskottet för att skriva en ny ansökan för Aktivitetscenter.

2017-09-15

Arbetet med att utveckla PTSD center.

Sedan i våras har representanter från Malmö stad, Arbetsförmedlingen och primärvården inom Region Skåne jobbat med a…

2017-09-13

Möte med sekretariatet för jämlik hälsa

Syftet med projektet - hälsofrämjande innovation i samverkan - är att samla alla samhällssektorer (offentlig, idébu…

2017-09-13

Broschyr och info kring CaMp

CaMp har tagit fram info till deltagare och målgruppsinfo.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit