Till innehållet

2020-06-11

”För Malmöborna. Tillsammans. Nu."

FINSAM har fått i uppdrag från chefsnätverket som innehåller de högsta cheferna i respektive organisation att jobba med uppdraget ”För Malmöborna. Tillsammans. Nu."

Syftet är att inventera vad som skulle kunna göras för Malmöborna tillsammans just nu utifrån de förändringar som uppstått de senaste månaderna och de möjligheter detta skapat. Meningen är att ta fram ett underlag som direktörerna gemensamt i alla organisationer kan fatta beslut kring och agera utifrån. Att ta fram en bild över inom vilka områden enkla saker skulle kunna göras, för Malmöborna, tillsammans och nu!

Åtta chefer träffades och genomförde en SWOT analys via Teams som ska presenteras för chefsnätverket efter midsommar.

SWOTFörMalmöbornaTil...

Fler nyheter

2025-04-02

FINSAM konferens 2025 i Stockholm

Den årliga konferensen för den finansiella samordningen hölls av stapeln idag i Stockholm med följande program.

2025-04-02

FINSAM i Malmö deltar i ledningsgrupp för samsjuklighetsarbetet i Malmö

Ledningsgruppen för arbetet med samsjuklighetsutredningen i Malmö träffades idag under följande dagordning:

2025-04-01

Styrgrupp Kryddgårdenmodellen april 2025

Styrgruppen för Kryddgårdenmodellen träffades idag under följande agenda. Samverkansansvarig på Försäkringskassan fö…

2025-04-01

Behovsanalys på primärvården

Styrelsen beslutade 7 februari att ge förbundschefen i uppdrag att genomföra en behovsanalys genom att enskilt träff…

2025-03-26

Chefsnätverk FINSAM i Malmö

På onsdag träffas FINSAM i Malmös chefsnätverk som samlats sedan 2017.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit