Till innehållet

2019-01-25

Gör din röst hörd (1)

Ta del av deltagarna i CaMps berättelser som i vanliga fall inte hörs och syns i samhället.

CaMps målgrupp är människor som i vanliga fall inte hörs och syns i samhället och som inte säger ifrån. I ett försök att göra deras röster hörda beslutade vi i CaMp att låta deras historia och synpunkter komma fram i form av en utställning på Malmö stadshus 24 januari – 7 februari 2019, samt i denna skrift med just namnet Gör din röst hörd.

gdrh
Deltagarna i CaMp har här fått möjlighet att uttrycka sina upplevelser och synpunkter fritt. De har fått frågeställningar som hjälp men det som skrivits återger vi oredigerat och ocensurerat.

Läs deras berättelser här!

Fler nyheter

2020-12-04

Uppstartsmöte Avanti 2.0

På fredag kommer FINSAM i Malmö träffa projektledningen på Avanti 2.0 och ha en uppstartsdiskussion med följande dag…

2020-12-03

Uppstartsmöte FRAM

På torsdag kommer FINSAM i Malmö träffa projektledningen på FRAM och ha en uppstartsdiskussion.

2020-12-01

FRAM öppnar dörrarna för anmälning av deltagare

Nu kan samarbetande myndigheters handläggare börja informera deltagare om FRAM. Malmö stad har tagit fram följande i…

2020-11-26

FRAM startar 2021

Syftet är att skapa en förrehabiliterande och arbetslivsinriktad insats med tydlig riktning mot arbete och/eller stu…

2020-11-26

Avanti 2.0 startar 2021

Avanti 2.0 är ett tydligt arbetsmarknadsinriktat projekt där insatsen arbetar fokuserat och aktivt för att deltagarn…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit