2020-09-23
Hur ska jag förhålla mig till det ”nya normaltillståndet” i mitt ledarskap och i mitt arbetssätt?
FINSAM i Malmö arrangerar i samarbete med Samordningsförbundet FINSAM i Landskrona Svalöv och PwC ett seminarium kring det "nya normaltillståndet".
Mycket av det normala har under några månader förändrats på grund av den jättelika pandemin. Detta påverkar våra arbetssätt, våra möten, vårt ledarskap och vår kontakt med omvärlden. Under 30 minuter kommer du/ni få lyssna på insikter kring det nya normaltillståndet och hur vi förhåller oss till detta.
Nicklas Lindersson, och Alexandra Furst från PwC guidar oss igenom detta genom att dela med sig av sina erfarenheter i syfte att kunna ställa om vårt mindset och hur vi ska förhålla oss i frågor som ledarskap och nya arbetssätt.
Fler nyheter
2018-10-25
Referensgruppmöte med "Etablera fler snabbare"
Referensgruppen för "Etablera fler snabbare" träffades 25 oktober för att diskutera nuläge och arbetet framåt.
2018-10-24
Revideringsworkshop DUA unga
Idag träffades styrgruppen för DUA unga en revideringsworkshop
2018-10-24
Medborgarbudget och synvändor för jämlika och hållbara städer
Kansliet för hållbar utveckling vid Stadskontoret bedriver nu en förstudie kring hur effektivare insatser mot segreg…
2018-10-24
Möte med svenska ESF-rådet
Onsdagen den 24 oktober anordnade Svenska ESF-rådet en workshop med diskussioner kring kommande utlysningar inom Po1…
2018-10-23
Referensgrupp på Tramadol Maria Malmö
Presentation av resultaten så här långt och planering och tankar kring insatsens inriktning för 2019 gjordes.