Till innehållet

2020-09-23

Hur ska jag förhålla mig till det ”nya normaltillståndet” i mitt ledarskap och i mitt arbetssätt?

FINSAM i Malmö arrangerar i samarbete med Samordningsförbundet FINSAM i Landskrona Svalöv och PwC ett seminarium kring det "nya normaltillståndet".

Mycket av det normala har under några månader förändrats på grund av den jättelika pandemin. Detta påverkar våra arbetssätt, våra möten, vårt ledarskap och vår kontakt med omvärlden. Under 30 minuter kommer du/ni få lyssna på insikter kring det nya normaltillståndet  och hur vi förhåller oss till detta.

Nicklas Lindersson, och Alexandra Furst från PwC guidar oss igenom detta genom att dela med sig av sina erfarenheter i syfte att kunna ställa om vårt mindset och hur vi ska förhålla oss i frågor som ledarskap och nya arbetssätt.

Fler nyheter

2017-10-27

Delårsrapport 2017

FINSAM i Malmö har presenterat sin delårsrapport för 2017.

2017-10-27

Styrelsemöte i FINSAM i Malmö 20/10

Den 20/10 fattades bland annat beslut om styrgruppsutbildning, uppdrag att inventera intresse för en ny insats, en f…

2017-10-27

"Man mår bättre, mindre deprimerad om man ha jobb".

Detta är vad en av Malmöborna som mött FINSAMs insats kunddriven verksamhetsutveckling uttalat

2017-10-26

Läge om idé att överlappa varandra.

Rapporten 10 år med FINSAM i Malmö presenterades idag inför ett fyrtiotal människor i FINSAMs medlemmar.

2017-10-24

Träffa FINSAM insatser

Träffa företrädare för FINSAM insatser i Malmö på ett enkelt sätt och mingla med andra kollegor bland FINSAMs medlem…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit