Till innehållet

2021-12-17

ISF träffar Malmökraften för fortsatta diskussioner kring effektutvärderingen.

Inspektionen för socialförsäkringen fortsätter med sitt arbete med en effektutvärdering av Malmökraften idag med att träffa projektledningen och verksamhetsuppföljare från Arbetsförmedlingen.

Inspektionen för socialförsäkringen fortsätter med sitt arbete med en effektutvärdering av Malmökraften idag med att träffa projektledningen och verksamhetsuppföljare från Arbetsförmedlingen för att fortsätta säkerställa den information som fås in i effektutvärderingen.

Fler nyheter

2021-10-21

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

Protokollet från styrelsemöte den 15/10 är nu underskrivet.

2021-10-21

SUS nätverket konsulteras vid utveckling av det nya uppföljningsstemet

FINSAM i Malmö sitter med i det nationella SUS nätverket som idag diskuterade frågor från utvecklarna av det nya upp…

2021-10-19

Uppstartsworkshop på Kultur på recept

Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela m…

2021-10-14

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

Imorgon har FINSAM i Malmö sitt näst sista styrelsemöte för året. Följande står på agendan:

2021-10-14

Nytt system för uppföljning av samordningsförbund provtrycks

Idag hade förbundschefen möjlighet att ge feedback, utifrån sin erfarenhet som användare av SUS, på det nya systemet…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit