Till innehållet

2023-12-12

Lunicore presenterar möjligheter att arbeta med AI

Lunicore är ett aktiebolag som drivs av studenter med Lunds universitet som majoritetsägare. Idag presenterade de en möjlighet för FINSAM i Malmö att jobba tillsammans med dem kring AI.

Lunicore är ett aktiebolag som drivs av studenter med Lunds universitet som majoritetsägare. Idag presenterade de en möjlighet för FINSAM i Malmö att jobba tillsammans med dem kring AI.

Fler nyheter

2025-06-18

FINSAM i Malmö deltar i samarbete kring arbetsmarknadsfrågor i Öresund

Utifrån LÖK gemensamma insatser pågår det samtal kring hur Malmö stad och Arbetsförmedlingen kan samarbeta kring arb…

2025-06-17

Finsamstrategi Region Skåne

Region Skåne har bjudit in Skånes alla samordningsförbund för samtal om den finansiella samordningen i Skåne

2025-06-16

Gemensam satsning på kunskap kring psykisk hälsa

Samordningsförbunden i Helsingborg, FINSAM i Malmö och Skåne Nordost kommer under 2025 och 2026 tillsammans med Vuxe…

2025-06-16

Protokoll från vårens sista styrelsemöte

FINSAM i Malmö har haft vårens sista styrelsemöte.

2025-06-11

”För första gången på många år var det någon som verkligen lyssnade”

Kryddgårdenmodellen gör skillnad för människor som kämpar för att komma tillbaka till arbete. Efter två års arbetslö…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit