Till innehållet

2026-09-28

Malmö frukostklubb planerar för en fysisk halvdag 27/11

Malmö frukostklubb syftar till en ökad kunskap och ett ökat samarbete mellan kommunens socialtjänst och regionens beroendevård. Den är en del av förberedelserna inför den stora förändringen som är Samsjuklighetsreformen. frukostklubben har jobbat med digitala sändningar sedan i våras men planerar nu för en fysisk träff den 27/11.

FINSAm i Malmö har blivit inbjudna att delta i planerandet och genomförandet av frukostklubbens träff den 27/11 och idag var det planeringsmöte kring denna.

Malmö Frukostklubb från delar till helhet

Fler nyheter

2020-11-18

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

På fredag har FINSAM i Malmö styrelsemöte.

2020-11-11

ISF pratar med Malmökraften om sin effektutvärdering.

ISF genomför en effektutvärdering av samordningsförbunden i Sverige på uppdrag av regeringen. Malmökraften är ett pr…

2020-11-10

Tillsammans gör vi skillnad

Den nationella referensgruppen för samordningsförbund träffades idag och diskuterade budskapsplattform, intressenter…

2020-11-09

Relevanta och värdefulla seminarier från Vaeksthusets forskningscenter

Förra veckan genomförde FINSAM i Malmö två seminarium som vi följt upp via en enkät för de som deltog.

2020-11-09

Delårsredovisning 2020

Revisorskollegiet för FINSAM i Malmö hade möte idag och gick igenom revisionsplanen för 2020 samt delårsrapporten fö…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit