Till innehållet

2026-09-28

Malmö frukostklubb planerar för en fysisk halvdag 27/11

Malmö frukostklubb syftar till en ökad kunskap och ett ökat samarbete mellan kommunens socialtjänst och regionens beroendevård. Den är en del av förberedelserna inför den stora förändringen som är Samsjuklighetsreformen. frukostklubben har jobbat med digitala sändningar sedan i våras men planerar nu för en fysisk träff den 27/11.

FINSAm i Malmö har blivit inbjudna att delta i planerandet och genomförandet av frukostklubbens träff den 27/11 och idag var det planeringsmöte kring denna.

Malmö Frukostklubb från delar till helhet

Fler nyheter

2023-09-28

FINSAM Skåne

Idag träffades det regionala nätverket för samordningsförbund i Skåne.

2023-09-27

Samtal om konkreta samarbete mellan Malmö och Skåne nordost

Idag träffades FINSAM i Malmö och Samordningsförbundet Skåne Nordost för att diskutera gemensamma samarbeten men ock…

2023-09-25

Projektplan implementering/spridning och utkast till anbudsförfrågan

Projektplan implementering/spridning och utkast till anbudsförfrågan kring implementering presenteras för projektled…

2023-09-21

Uppdrag kring Malmöbor som uppburit försörjningsstöd mer än 36 månader

FINSAM i Malmö uppvaktades idag av AMA och EBB med en förfrågan om att göra kvalitativa intervjuer med några av de 3…

2023-09-19

Uppföljning av deluppdrag inom Kryddgårdenmodellen

Den 18 september presenterade utredaren på Finsam ett uppdrag kopplat till effekten av hälsoförfrågan.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit