Till innehållet

2024-05-07

Malmöbor med i utveckling

FINSAM i Malmö har under några år haft ett fokus på att involvera Malmöbor i allt utvecklingsarbete som görs. I verksamhetsplanen för 2024 står följande att läsa.

"Tjänster och insatser hos förbundet ska skapa värde för förbundets medlemmar och för Malmöbon i behov av samordnat stöd. 100% av projekten startade av FINSAM ska ha involverat Malmöbor och förbundets medlemmars anställda vid framtagandet av projekten."

Idag träffade vi därför några deltagare från FRAM som ska vara med när vi gör vår behovsanalys den 5/6.

Fler nyheter

2024-04-05

Styrelseprotokoll 20240322 undertecknat

FINSAM i Malmö har haft styrelsemöte 22 mars och nu är protokollet underskrivet.

2024-04-03

Brainwriting - Idégenerering pågår!

Uppdraget kring att fler Malmöbor med långvarigt beroende av försörjningsstöd ska komma ut i arbete rullar vidare.

2024-04-03

Samtalen rullar vidare med Samordningsförbundet Skåne Nordost

Idag träffades FINSAM i Malmö och Samordningsförbundet Skåne Nordost.

2024-04-03

Chefsnätverket i FINSAM i Malmö samlas

På fredag kommer chefsnätverket i Malmö träffas.

2024-04-02

Årsredovisningen FINSAM i Malmö 2023

FINSAM i Malmö har idag avlämnat årsredovisning för 2023 utan rekommendationer.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit