Till innehållet

2022-04-20

Malmökraften planerar för Norgeresa

FINSAM i Malmö har blivit tillfrågade om att vara med och arrangera ett studiebesök till NAV i Norge tillsammans med Malmökraftens personal.

I höst planerar Malmökraften för ett studiebesök i Norge för att ta del av erfarenheter gjorda kring NAV. FINSAM i Malmö har blivit tillfrågade om att vara med och arrangera detta studiebesök till NAV i Norge tillsammans med Malmökraftens personal.

Läs mer om vad NAV är här!

Fler nyheter

2018-06-18

REKO planerar workshop för att sammanfatta lärdomar till styrgrupp

Styrgruppen till REKO har via FINSAM gett de som arbetar i insatsen ett uppdrag.

2018-06-18

Föreläsning om psykos

Den 23/5 genomfördes en föreläsning om psykos på aktivitetscenter. Förläsare var Per Granvik, verksamhetsutvecklare…

2018-06-15

Effekterna av FINSAM i Malmö 2018

Kansliet i FINSAM har utifrån verksamhetsplanen 2018 tagit fram vilka effekter FINSAM i Malmö gett.

2018-06-13

Media uppmärksammar Malmökraften

Sydsvenska dagbladet och Skånska Dagbladet har båda gjort en artikel kring Malmökraften.

2018-06-12

IPS slutrapport

Funktionsstödsförvaltningen (Malmö stad) och Läkemedelsmottagningen, Beroendecentrums öppenvårdsmottagning (Region S…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit