Till innehållet

2020-04-22

Nationell referensgrupp kring kommunikation angående FINSAM i Sverige

Finsam i Malmö är med i en nationell referensgrupp för att utveckla kommunikationen kring FINSAM. Tanken är att ett antal förbund träffas och diskuterar kommunikationen kring FINSAM.

Finsam i Malmö är med i en nationell referensgrupp för att utveckla  kommunikationen kring FINSAM. Tanken är att ett antal förbund träffas och diskuterar kommunikationen kring FINSAM. Följande fyra ämnen kommer att användas över en serie möten under våren och hösten.

  • Nuläge/analys och gemensam planering av vad vi uppnå med referensgruppen.
  • Intressentkartläggning
  • Budskapsworkshop
  • Planering/mål

FINSAM

Fler nyheter

2023-01-20

Make it Work förs in i ordinarie verksamhet efter finansiering upphör

Make it work har sedan 2020 finansierats av FINSAM i Malmö med syfte att etablera en tydlig, fungerande och hållbar…

2023-01-18

Nya steg för psykosocial hälsa i Malmö

FINSAM i Malmö hart blivit inbjuden för att diskutera resultatet av en förstudie för att undersöka Muslimsk-Kristen…

2023-01-17

Storstadssamarbete inom FINSAM

Göteborg, Stockholm, Malmö och Uppsala träffades under två dagar och diskuterade gemensamma utmaningar.

2023-01-16

Årets första styrgrupp i lokala överenskommelsen kring gemensamma insatser

Idag träffades styrgruppen för lokala överenskommelsen kring gemensamma insatser och FINSAM deltog.

2023-01-13

Insikt tar fram projektplan

Insikt är ett nystartat projekt med fokus på personer som varit utanför arbetsmarknaden i 10 år eller mer. Styrgrupp…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit