Till innehållet

2021-02-16

Nationell referensgrupp kring kommunikation om FINSAM

Idag träffas den nationella referensgruppen kring kommunikation om FINSAM.

Idag träffas den nationella referensgruppen kring kommunikation om FINSAM. Syftet med denna är att skapa en kanal för att lära av varandra, lyssna in och få större kännedom om det som sker, få en bättre förståelse för våra intressenter och
hur vi kan nå dem samt arbeta tillsammans för att skapa större effekt, bli mer samstämmiga och tydliga i kommunikationen kring FINSAM i Sverige.

Idag står följande på agendan:

  • Vilka problem ser ni  som vi kan lösa tillsammans med kommunikation? (Vad säger er omvärldsbevakning)
  • Vad behöver vi ta reda på/analysera/få mer kunskap om?
  • Tankar och idéer och kanske lite goda exempel?

FINSAM

Fler nyheter

2022-09-13

FINSAM i Malmö och Länsstyrelsen i Skåne tydliggör kontaktvägar mellan varandra

Idag träffades företrädare för Länsstyrelsen och FINSAM i Malmö för att presentera sina respektive uppdrag och tydli…

2022-09-08

Avanti håller styrgruppsmöte

Avanti höll idag höstens första styrgruppsmöte.

2022-09-08

Socialförsäkringsminister Ardalan Shekarabi besökte FINSAM i Malmö

Den 8-9 september besöker socialförsäkringsminister Ardalan Shekarabi Malmö och Helsingborg.Statsrådet ska bland ann…

2022-09-06

Samordningsförbundet Stockholms stad följer FINSAM i Malmö

Under två veckor följde en verksamhetsutvecklare från Samordningsförbundet i Stockholm FINSAM i Malmö. Läs hennes re…

2022-09-06

Styrelseprotokoll 20220826 undertecknat

Styrelsen i FINSAM i Malmö har haft sammanträde den 26/8. Nu är protokollet från styrelsemötet undertecknat. Ta del…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit