Till innehållet

2026-05-08

Planering storstadsdialog 27-28/5

Arbetsförmedlingen och arbetsmarknadsenheterna i Stockholm, Göteborg och Malmö träffas två gånger per år för att lära av varandra och utveckla samarbetet.

I vår träffas alla i Malmö med fokus på dialog kring uttömda möjligheter, studier och bidragsreformerna. FINSAM i Malmö deltar för att dokumentera det som sägs via informationsinsamling genom Forms.

Fyrs pusselbitar som är FINSAM i Malmös symbol för tjänsten  koppla samman

Fler nyheter

2020-09-22

Vaekshusets forskningscenter kommer tillbaka i höst med ytterligare föreläsningar

Vårens seminarium från Vaeksthusets forskningscenter var väldigt uppskattad och därför kommer FINSAM i Malmö att kör…

2020-09-22

Erfarenhetsutbyte kring förrehabilitering i Stockholm och i Malmö via FINSAM

Idag kommer representanter från Aktivitetsplatsen i Stockholm och Aktivitetscenter i Malmö samt förbundscheferna i S…

2020-09-22

DUA nyanlända har styrgruppsmöte

Idag träffas Malmö stad och Arbetsförmedlingen för att diskutera arbetet i DUA nyanlända.

2020-09-18

För Malmöborna Tillsammans Nu!

På uppdrag av chefsnätverket i FINSAM har en workshops genomförts under parollen "För Malmöborna Tillsammans Nu!"

2020-09-18

Regionalt nätverk FINSAM i Skåne

På eftermiddagen kommer Samordningsförbunden i Skåne träffas i Eslöv för att diskutera gemensamma frågor.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit