Till innehållet

2019-06-28

Projekten i FINSAM träffas och diskuterar höstens utmaningar

Styrelsen i FINSAM har beslutat att projekten ska träffas fyra gånger per år under ledning av kansliet med syfte att lära av varandra.

Styrelsen i Finsam har beslutat att projekten ska träffas fyra gånger per år under ledning av kansliet med syfte att lära av varandra. Detta ska i sin stödja att flera  Malmöbor som deltar i FINSAM insatser kommer i arbete/till studier eller bryter rundgången i sin rehabilitering.

målupp

Fler nyheter

2022-05-30

FINSAM i Malmö deltar i planering av Malmökraftens resa till NAV i Norge

FINSAM i Malmö kommer tillsammans med projektledningen i Malmökraften och NAV i Öst-Viken i Norge planera för ett st…

2022-05-25

Styrgrupp Malmökraften

På dagens styrgrupp låg ett stort fokus på fortsatta samtal kring en fortsättning av Malmökraften och arbetet med at…

2022-05-23

Styrgruppsmöte på Kryddgårdsmodellen

Idag hade Kryddgårdsmodellen styrgruppsmöte.

2022-05-20

Studenter från Linneuniversitet intervjuar FINSAM i Malmö kring NPF diagnoser och psykisk hälsa

Två studenter intervjuade FINSAM i Malmö kring verksamheten kring psykisk hälsa men också kring projektformen som ar…

2022-05-19

Storstadssamverkan

Samordningsförbunden i Stockholm, Göteborg, Uppsala och Malmö träffades den 18-19/5 i Uppsala för att diskutera blan…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit