Till innehållet

2020-02-04

Samordningsförbunden FINSAM i Skåne bjuder in till att utveckla ett nytt ledarskapsprogram med fokus samverkan

Samordningsförbunden i Skåne har under 2019 diskuterat fram möjligheten att utveckla ett chefsprogram för chefer i våra medlemsorganisationer.

Den 7 februari kommer förbunden i Landskrona/Svalöv, Mitt Skåne och Lomma Kävlinge /Lomma under ledning av Lawrence Flynn att arrangera en dag där chefer från förbundens medlemmar kommer jobba med att ta fram ett chefsprogram. Från Malmö kommer en representant från Arbetsmarknadsavdelningen att delta.

 

Fler nyheter

2021-05-21

Styrgrupp Avanti 2.0

Styrgruppen för Avanti 2.0 träffades idag

2021-05-18

SUS nätverket träffas

Idag var FINSAM i Malmö med och diskuterade SUS med det nationella nätverket för detta.

2021-05-14

FACT konsultationsteamet avger slutrapport och fortsätter sin verksamhet efter finansiering

FACT fortsätter sin verksamhet efter finansiering. Läs mer i slutrapporten hur detta möjliggjorts.

2021-05-07

FRAM har styrgruppsmöte

Idag har FRAM styrgruppsmöte med följande på dagordningen.

2021-05-06

FACT/konsultationsteamet fortsätter efter FINSAM finansiering

FINSAM avslutade finansieringen av FACT/konsultationsteamet efter 3,5 år den sista april 2021 men arbetet med FACT/k…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit