Till innehållet

2021-11-16

Seminarium på omvårdnadsprogrammet på KomVux

Omvårdnadsprogrammet på KomVux i Malmö bjöd idag in FINSAM i Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter för de förstatermins elever som läste omvårdnadsprogrammet.

Omvårdnadsprogrammet på KomVux i Malmö bjöd idag in FINSAM i Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter för de förstatermins elever som läste omvårdnadsprogrammets kurs kring social omsorg.

 

Fler nyheter

2018-03-08

Kunddriven verksamhetsutveckling NU KÖR VI!!!

Från och med 11 mars kommer Försäkringskassan och Arbetsförmedlingen i Malmö testa nytt arbetssätt baserade på Malmö…

2018-03-07

Öppet hus Avanti

Välkommna till öppet hus på Avanti!

2018-03-07

FINSAM får uppdrag från DUA

Idag har FINSAM fått i uppdrag att jobba med att fånga in unga Malmöbors syn på arbetsmarknad- och utbildningsinsats…

2018-03-04

3 korta frågor till Elisabeth Fernell

Vi passade på att fråga Elisabeth i fredags efter föreläsningen kring hennes tankar kring samverkan

2018-03-02

Seminarium om neuropsykiatriska funktionsnedsättningar

Ett hundratal anställda bland Finsams medlemmar tar idag del av kunskap kring neuropsykiatriska funktionshinder

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit