Till innehållet

2026-05-27

Storstadsdialog Arbetsförmedlingen och kommunerna i Stockholm, Göteborg och Malmö

Arbetsförmedlingen och kommunerna i Stockholm, Göteborg och Malmö träffas två gånger per år och utbyter erfarenheter kring det aktuella arbetsmarknadsläget. Den 27-28/5 träffas alla i Malmö för en lunch till lunch sittning.

Finsam i Malmö har fått möjligheten att delta och samla ihop dokumentation för dagen via en Formsblankett som ska användas vid de rundabordsamtal som ska genomföras. 

Storstadssamverkan, 27-28/5 2026 – Fyll i formulär

QR kod för storstadssamverkan 27-28/ 2026

Fler nyheter

2020-11-18

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

På fredag har FINSAM i Malmö styrelsemöte.

2020-11-11

ISF pratar med Malmökraften om sin effektutvärdering.

ISF genomför en effektutvärdering av samordningsförbunden i Sverige på uppdrag av regeringen. Malmökraften är ett pr…

2020-11-10

Tillsammans gör vi skillnad

Den nationella referensgruppen för samordningsförbund träffades idag och diskuterade budskapsplattform, intressenter…

2020-11-09

Relevanta och värdefulla seminarier från Vaeksthusets forskningscenter

Förra veckan genomförde FINSAM i Malmö två seminarium som vi följt upp via en enkät för de som deltog.

2020-11-09

Delårsredovisning 2020

Revisorskollegiet för FINSAM i Malmö hade möte idag och gick igenom revisionsplanen för 2020 samt delårsrapporten fö…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit