Till innehållet

2026-05-27

Storstadsdialog Arbetsförmedlingen och kommunerna i Stockholm, Göteborg och Malmö

Arbetsförmedlingen och kommunerna i Stockholm, Göteborg och Malmö träffas två gånger per år och utbyter erfarenheter kring det aktuella arbetsmarknadsläget. Den 27-28/5 träffas alla i Malmö för en lunch till lunch sittning.

Finsam i Malmö har fått möjligheten att delta och samla ihop dokumentation för dagen via en Formsblankett som ska användas vid de rundabordsamtal som ska genomföras. 

Storstadssamverkan, 27-28/5 2026 – Fyll i formulär

QR kod för storstadssamverkan 27-28/ 2026

Fler nyheter

2019-03-21

Styrelsemöte i FINSAM i Malmö

Idag hade styrelsen i FINSAM i Malmö styrelsemöte

2019-03-19

Maria Malmö Tramadol referensgrupp

Idag hade referensgruppen för projektet Maria Malmö Tramadol möte

2019-03-19

Gör samordningsförbund någon skillnad?

Inspektionen för socialförsäkringen (ISF) har fått i uppdrag av regeringen att utvärdera den verksamhet som samordni…

2019-03-18

Styrgrupp i Malmökraften

Idag hade styrgruppen för Malmökraften möte

2019-03-15

Skåneveckan för psykisk hälsa

Idag träffas ett antal aktörer för att planera 10 årsjubileet av Skåneveckan för psykisk hälsa på Studieförbundet Vu…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit