Till innehållet

2026-05-27

Storstadsdialog Arbetsförmedlingen och kommunerna i Stockholm, Göteborg och Malmö

Arbetsförmedlingen och kommunerna i Stockholm, Göteborg och Malmö träffas två gånger per år och utbyter erfarenheter kring det aktuella arbetsmarknadsläget. Den 27-28/5 träffas alla i Malmö för en lunch till lunch sittning.

Finsam i Malmö har fått möjligheten att delta och samla ihop dokumentation för dagen via en Formsblankett som ska användas vid de rundabordsamtal som ska genomföras. 

Storstadssamverkan, 27-28/5 2026 – Fyll i formulär

QR kod för storstadssamverkan 27-28/ 2026

Fler nyheter

2018-10-15

Processledarutbildning inom FINSAM fortsätter

Syftet med utbildningen är att ge deltagarna kunskap om och verktyg kring processledning i enprojektmiljö. Andra til…

2018-10-12

Regional inspirationsdag i Eslöv

I år hade vi temat Liv-Arbetsliv. Ett åttiotal deltagare tog del av dagen.

2018-10-10

Planeringsdag Styrgrupp Dua Nya

Idag har styrgruppen för DUA Nyanlända träffats och FINSAM deltog.

2018-10-04

Stickprov på insatser genomförs enligt revision

FINSAM fick i uppdrag att införa en rutin för stickprovsmässig kontroll av redovisat ekonomiskt utfall i sina insats…

2018-10-01

FACT/konsultationsteam tar fram projektplan

Idag har FACT/konsultationsteamen haft styrgruppsutbildning haft styrgruppsmöte.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit