Till innehållet

2026-05-27

Storstadsdialog Arbetsförmedlingen och kommunerna i Stockholm, Göteborg och Malmö

Arbetsförmedlingen och kommunerna i Stockholm, Göteborg och Malmö träffas två gånger per år och utbyter erfarenheter kring det aktuella arbetsmarknadsläget. Den 27-28/5 träffas alla i Malmö för en lunch till lunch sittning.

Finsam i Malmö har fått möjligheten att delta och samla ihop dokumentation för dagen via en Formsblankett som ska användas vid de rundabordsamtal som ska genomföras. 

Storstadssamverkan, 27-28/5 2026 – Fyll i formulär

QR kod för storstadssamverkan 27-28/ 2026

Fler nyheter

2023-11-21

Styrgruppsmöte Malmökraften

Idag hade Malmökraften styrgrupp. Följande togs upp:

2023-11-15

Insikter från försäkrade på Försäkringskassan

FINSAM i Malmö har fått ett uppdrag från Försäkringskassan under hösten att undersöka vilka utmaningar malmöbor uppl…

2023-11-15

LÖK gemensamma insatser arbetar med struktur och målarbete

FINSAM i Malmö har blivit tillfrågade om att delta i arbetet med en målstruktur kring LÖK gemensamma insatser.

2023-11-15

Avanti 2.0 har sista styrgruppsmöte

Avanti 2.0 startade 2021 med syftet att underlätta för Malmöbor med självupplevd psykisk ohälsa till följd av psykis…

2023-11-14

Årets sista styrelsemöte

På fredag håller FINSAM årets sista styrelsemöte.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit