2017-09-11
Styrelsemöte 1 september 2017
På senaste styrelsemötet fattades bland annat beslut om en workshop i samband med arbetet kring FINSAM 10 år, insamling av problemformuleringar och samarbete med Inspektionen för socialförsäkringen.
Styrelseprotokoll 2017 09 01
I samband med att FINSAM i Malmö funnits i 10 år kommer en rapport att tas fram. Denna gav styrelsen i uppdrag att presentera i en workshop den 26/10.
Förbundschefen gavs i uppdrag att samla in problemformuleringar enligt nedanstående modell bland ledningsgrupper i alla medlemsorganisationer.

Fler nyheter
2022-01-11
Utbyte med Samordningsförbundet Skåne Nordost
Idag träffades Samordningsförbundet Skåne Nordost och FINSAM i Malmö för att presentera erfarenheter och tankar fram…
2022-01-07
FINSAM i Malmö delar med sig av sin erfarenhet av poddinspelningar
Vet Ni!, FINSAM i Malmös podd, går in på sin tredje säsong 2022 och uppmärksammas av World trade center som vill att…
2021-12-20
God Jul och Gott nytt år
FINSAM i Malmö kommer ha följande öppettider under helgerna.
2021-12-17
ISF träffar Malmökraften för fortsatta diskussioner kring effektutvärderingen.
Inspektionen för socialförsäkringen fortsätter med sitt arbete med en effektutvärdering av Malmökraften idag med att…
2021-12-17
LÖK avslutar året för FINSAM i Malmö
FINSAM i Malmös sista styrgrupp blir i LÖKen för gemensamma insatser.