2017-09-11
Styrelsemöte 1 september 2017
På senaste styrelsemötet fattades bland annat beslut om en workshop i samband med arbetet kring FINSAM 10 år, insamling av problemformuleringar och samarbete med Inspektionen för socialförsäkringen.
Styrelseprotokoll 2017 09 01
I samband med att FINSAM i Malmö funnits i 10 år kommer en rapport att tas fram. Denna gav styrelsen i uppdrag att presentera i en workshop den 26/10.
Förbundschefen gavs i uppdrag att samla in problemformuleringar enligt nedanstående modell bland ledningsgrupper i alla medlemsorganisationer.

Fler nyheter
2021-05-06
FACT/konsultationsteamet fortsätter efter FINSAM finansiering
FINSAM avslutade finansieringen av FACT/konsultationsteamet efter 3,5 år den sista april 2021 men arbetet med FACT/k…
2021-05-06
DUA har styrgruppsmöte
Idag träffas styrgruppen för DUA-LÖK gemensamma aktiviteter.
2021-05-05
Nationell kommunikation om FINSAM
Idag träffades referensgruppen för nationell kommunikation kring att ta fram en kampanj om värde FINSAM skapar.
2021-04-30
Projektet Hälsofrämjande etablering har avslutats
FINSAM i Malmö satt med i styrgruppen för projektet Hälsofrämjande etablering som nu har avslutats.
2021-04-29
FINSAM i Malmö inbjuden i referensgrupp som jobbar med uppföljning av FINSAM
FINSAM i Malmö har blivit inbjuden till en nationell referensgrupp som leds av Försäkringskassan med syfte att disku…