Till innehållet

2021-11-25

Styrelseprotokoll underskrivet (3)

Nu är styrelseprotokollet från styrelsemötet den 19 november underskrivet.

Nu är styrelseprotokollet från styrelsemötet den 19 november underskrivet. Följande större beslut fattades:

  • att ge förbundschefen i uppdrag att be organisationerna som är ansvariga för Kultur på recept att besvara tre frågor till tertialrapportering 3 2021.
  • att anta Verksamhetsplan 2022
  • att anta Budget 2022
  • att anta intern styr- och kontrollplan 2022
  • att bevilja omfördelning av medel för Avanti 2.0 och Make it work.
  • att till styrelsemötena under våren 2022 inadjungera verksamhetschef för vuxenpsykiatri Malmö/Trelleborg och primärvårdschef Sydvästra Skåne för att diskutera utformningen av nästkommande mandatperiods verksamhet.

Logo_Fa¦êrg

 

Fler nyheter

2022-03-14

Arbetsgrupp REKO

Överenskommelsen mellan Försäkringskassan och Vuxenpsykiatrin Malmö/Trelleborg om samarbete fortsätter och idag trä…

2022-03-11

REKO styrgruppen sammanträder

Styrgruppen för REKO träffas för första gången 2022 idag.

2022-03-11

Styrguppsmöte

Idag hade Avanti 2.0 styrgruppsmöte.

2022-03-08

Uppstartsmöte inför nästa steg Malmökraften

Finansieringen av Malmökraften upphör den 31/12 2022. Styrgruppen har gett en arbetsgrupp där FINSAM i Malmö deltar…

2022-03-03

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

Årets andra styrelsemöte i FINSAM i Malmö går av stapeln fredagen den 11 mars.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit