Till innehållet

2020-12-15

SUS nätverket avslutar året

Idag hade SUS nätverket ett avslutande samtal kring det arbete som görs kring justeringar i SUS efter uppdateringen som gjorts under hösten.

Idag hade SUS nätverket ett avslutande samtal kring det arbete som görs kring justeringar i SUS efter uppdateringen som gjorts under hösten. Kontakt är etablerad med Försäkringskassans IT avdelning och ett utvecklingsarbete pågår.

NyaSUS

Fler nyheter

2020-09-30

Malmökraften styrgrupp

Idag hade Malmökraften styrgrupp och diskuterade resultat och ekonomin i projektet.

2020-09-30

Digitalt seminarium kring rättspsyk

FINSAM i Malmö arrangerar idag ett digitalt seminarium för medarbetare i det förstärkta samarbetet.

2020-09-25

Styrgruppsmöte Aktivitetscenter

Aktivitetscenter har styrgruppsmöte idag och har följande dagordning.

2020-09-23

Hur ska jag förhålla mig till det ”nya normaltillståndet” i mitt ledarskap och i mitt arbetssätt?

FINSAM i Malmö arrangerar i samarbete med Samordningsförbundet FINSAM i Landskrona Svalöv och PwC ett seminarium kri…

2020-09-22

Vaekshusets forskningscenter kommer tillbaka i höst med ytterligare föreläsningar

Vårens seminarium från Vaeksthusets forskningscenter var väldigt uppskattad och därför kommer FINSAM i Malmö att kör…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit