Till innehållet

2022-01-27

SUS nätverket diskuterar nya uppföljningssystemet som ska efterträda SUS

Idag träffade SUS nätverket företrädare för Försäkringskassan och diskuterade utvecklingen av det nya uppföljningssystemet för FINSAM som beräknas vara klart 2023.

Idag träffade SUS nätverket företrädare för Försäkringskassan och diskuterade utvecklingen av det nya uppföljningssystemet för FINSAM som beräknas vara klart 2023.

SUS

Fler nyheter

2022-03-11

REKO styrgruppen sammanträder

Styrgruppen för REKO träffas för första gången 2022 idag.

2022-03-11

Styrguppsmöte

Idag hade Avanti 2.0 styrgruppsmöte.

2022-03-08

Uppstartsmöte inför nästa steg Malmökraften

Finansieringen av Malmökraften upphör den 31/12 2022. Styrgruppen har gett en arbetsgrupp där FINSAM i Malmö deltar…

2022-03-03

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

Årets andra styrelsemöte i FINSAM i Malmö går av stapeln fredagen den 11 mars.

2022-03-02

FINSAM jobbar tillsammans med Malmö stad kring unga utrikesfödda kvinnor

FINSAM i Malmö kommer imorgon att fördjupa sitt arbete kring unga utrikesfödda kvinnor och deras etablering på arbet…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit