Till innehållet

2021-09-08

SUS nätverket pratar med Försäkringskassan kring återrapporetering till regeringen

Idag träffade SUS nätverket Försäkringskassans representant och erbjöd möjligheten att samordningsförbunden kan vara med och bidra kring återrapporteringen till regeringen.

Idag träffade SUS nätverket Försäkringskassans representant och erbjöd möjligheten att samordningsförbunden kan vara med och bidra kring återrapporteringen till regeringen. 

Fler nyheter

2024-11-22

Årets sista styrelsemöte

FINSAM i Malmö håller årets sista styrelsemöte idag

2024-11-21

Workshop samsjuklighetsutredningen

FINSAM i Malmö har blivit inbjudna till att få lov att jobba med den ledningsgrupp som har ansvar för att inleda arb…

2024-11-21

Kryddgårdenmodellens sista styrgruppsmöte för året

Kryddgårdenmodellen har under 3 år byggt grunden för en modell till fördjupad samverkan mellan den offentliga primär…

2024-11-20

Omvärldsbevakning tal till text

FINSAM i Malmö har följt Funktionstödsförvaltningens tankar kring att arbeta med effektiv resursanvändning genom AI…

2024-11-20

Malmökraften förbereder inför 2025

Malmökraften kommer gå över i ordinarie verksamhet. Idag fortsatte planeringarna kring detta och en diskussion kring…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit