2021-01-07
SUS uppdateras
Det nationella SUS nätverket har träffats och diskuterat vilka justeringar som behöver göras utifrån uppdateringar i SUS som gjordes i höstas.
Det nationella SUS nätverket har träffats och diskuterat vilka justeringar som behöver göras utifrån uppdateringar i SUS som gjordes i höstas.
Uppdateringen av SUS i oktober har inneburit att en del rapporter tar fram annan information än tidigare och SUS ansvarig i bland annat Centrala Östergötland har tillsammans med försäkringskassans IT-avdelning gjort ett gediget arbete för att åtgärda detta.

Fler nyheter
2018-12-05
CaMp avslutar med sista styrgruppsmötet
CaMp går mot slutet av sin insats och har idag haft sin sista styrgrupp där bland annat resultaten diskuterades och…
2018-12-03
Avanti styrgrupp
Årets sista styrgruppsmöte för FINSAM har genomförts idag
2018-11-30
Kunskapslyft rullar vidare
Idag avrundade vi årets kunskapslyft efter att drygt 250 medarbetare deltagit under året under fyra tillfällen.
2018-11-29
REKO samarbete fortsätter efter finansiering upphör från FINSAM
De senaste veckorna har styrgruppen och arbetsgruppen jobbat fram en överenskommelse kring fortsatt samarbete mellan…
2018-11-29
Verksamhetsplan FINSAM i Malmö 2019
Styrelsen i FINSAM i Malmö har fattat beslut om följande verksamhetsplan och budget för 2019.