Till innehållet

2023-03-01

Tilltro till jobbchansen del III

AF/FK samarbetet i Malmö har under februari kört två dagar med chefer och medarbetare kring refleksiv praktik. Idag knöts säcken ihop med diskussioner kring hur detta skulle kunna vara en del av det ordinarie arbetet.

AF/FK samarbetet i Malmö har under februari kört två dagar med chefer och medarbetare kring refleksiv praktik. Idag knöts säcken ihop med diskussioner kring hur detta skulle kunna vara en del av det ordinarie arbetet. Bland annat diskuterades det om möjligheten att utveckla den tid för reflektion som finns inbyggd i den Gemensamma kartläggningen.

DAg3

Fler nyheter

2019-03-18

Styrgrupp i Malmökraften

Idag hade styrgruppen för Malmökraften möte

2019-03-15

Skåneveckan för psykisk hälsa

Idag träffas ett antal aktörer för att planera 10 årsjubileet av Skåneveckan för psykisk hälsa på Studieförbundet Vu…

2019-03-13

Kan design användas för att utveckla offentlig sektor

Idag träffades ett antal samordningsförbund och ett nationellt nätverk kring tjänstedesign.

2019-02-27

CaMp avslutar med slutrapport

CaMp har haft som målsättning att människor med funktionsnedsättning skulle närma sig arbetsmarknaden med hjälp av C…

2019-02-22

Styrelsen i samordningsförbundet har haft sammanträde

Beslut om inriktning för förbundet 2019-2022, uppföljning av tertial 3 2018 och omfördelning av resurser på Avanti v…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit