Till innehållet

2023-03-01

Tilltro till jobbchansen del III

AF/FK samarbetet i Malmö har under februari kört två dagar med chefer och medarbetare kring refleksiv praktik. Idag knöts säcken ihop med diskussioner kring hur detta skulle kunna vara en del av det ordinarie arbetet.

AF/FK samarbetet i Malmö har under februari kört två dagar med chefer och medarbetare kring refleksiv praktik. Idag knöts säcken ihop med diskussioner kring hur detta skulle kunna vara en del av det ordinarie arbetet. Bland annat diskuterades det om möjligheten att utveckla den tid för reflektion som finns inbyggd i den Gemensamma kartläggningen.

DAg3

Fler nyheter

2026-09-29

FINSAM i Malmö deltar i arbetsgrupp kring aktivitetskravet

Införandet av aktivitetskravet har inneburit en hel del förändringar i samarbetet mellan FINSAM i Malmös medlemmar.…

2026-09-29

Referensgrupp Samsjuklighet oktober 2026

Idag träffades referensgruppen för samsjuklighetsarbetet och FINSAM i Malmö deltog i denna och förde anteckningar

2026-09-28

Malmö frukostklubb planerar för en fysisk halvdag 27/11

Malmö frukostklubb syftar till en ökad kunskap och ett ökat samarbete mellan kommunens socialtjänst och regionens be…

2026-09-24

Uppdrag på Autism Skåne

Hur väl rustade är våra välfärdsorganisationer att stötta Malmöbor som har autism ut i arbete? Det är en fråga som u…

2026-09-23

Kryddgårdenmodellens styrgrupp träffas och diskuterar framtid

Hösten har kommit och med den en hel del förändringar i form av aktivitetskravet som innebär en stor påverkan på sam…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit