Till innehållet

2020-12-04

Uppstartsmöte Avanti 2.0

På fredag kommer FINSAM i Malmö träffa projektledningen på Avanti 2.0 och ha en uppstartsdiskussion med följande dagordning:

På torsdag kommer FINSAM i Malmö träffa projektledningen på Avanti 2.0 och ha en uppstartsdiskussion med följande dagordning:

  1. Arbetsmiljöansvar i Avanti 2.0
  2. Avslut av Avanti i SUS
  3. Starta upp Avanti 2.0 i SUS
  4. Diskutera det formella beslutet från styrelsen
  5. Hur jobba med månadsuppföljningen av Avanti 2.0 första halvåret
  6. Kommunikation i media av Avanti 2.0 start

Fler nyheter

2026-02-12

Finsam i Malmö kopplar samman kring aktivitetskravet

Aktivitetskravet är en stor reform som kommer Sveriges kommuner kommer att behöva jobba med from 1 juli 2026. Detta…

2026-02-11

Finsam i Malmö möter ROS

ROS är en verksamhet Malmö stad drivit under flera år med syfte att stödja Malmöbor med försörjningsstöd att söka sj…

2026-02-10

Samtal om Malmökraftens framtid

Finsam i Malmö ledde idag samtal om Malmökraftens framtid i ljuset av förändringar som sker under 2026.

2026-02-09

2026 års första styrelsemöte FINSAM i Malmö

Årets första styrelsemöte har ägt rum.

2026-02-09

Hållbara övergångar för unga i riskzon

Malmö stads tre skolförvaltningar driver projektet Hållbara övergångar för unga i riskzon till och med augusti 2026…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit