Till innehållet

2020-12-04

Uppstartsmöte Avanti 2.0

På fredag kommer FINSAM i Malmö träffa projektledningen på Avanti 2.0 och ha en uppstartsdiskussion med följande dagordning:

På torsdag kommer FINSAM i Malmö träffa projektledningen på Avanti 2.0 och ha en uppstartsdiskussion med följande dagordning:

  1. Arbetsmiljöansvar i Avanti 2.0
  2. Avslut av Avanti i SUS
  3. Starta upp Avanti 2.0 i SUS
  4. Diskutera det formella beslutet från styrelsen
  5. Hur jobba med månadsuppföljningen av Avanti 2.0 första halvåret
  6. Kommunikation i media av Avanti 2.0 start

Fler nyheter

2022-11-23

Presentation till styrgrupp för FACT i Malmö

Igår presenterade utredaren i FINSAM i Malmö sitt underlag till styrgruppen för FACT i Malmö. Intervjuer har under v…

2022-11-22

Styrgrupp Avanti 2.0

Idag hade styrgruppen för Avanti 2.0 styrgruppsmöte.

2022-11-21

Utbyte kring vardagsdriften av ett förbund

Idag besökte FINSAM i Malmö Samordningsförbundet Skåne Nordost för ett utbyte kring vardagsdriften av ett förbund.

2022-11-18

Saknas det en pusselbit i ett av världens mest utbyggda välfärdssystem?

FINSAM i Malmö har varit med i en studie med titeln " Saknas det en pusselbit i ett av världens mest utbyggda välfär…

2022-11-15

FINSAM i Malmö samtalar kring psykosocial hälsa

Svenska kyrkan tillsammans med Malmö Muslimska nätverk håller på med en förstudie för att undersöka om det skulle va…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit