Till innehållet

2021-10-19

Uppstartsworkshop på Kultur på recept

Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.

Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.

Under ledning av Joakim Tranquist träffades projekledare och samordnare från kompetenscentrum, samordnare från Försäkringskassan, några rehabkoordinatorer från vårdcentralerna och hälsostrateger för att diskutera hur ingångarna och utgångarna för deltagarna ser ut.

Kulturpårecept

Fler nyheter

2021-11-16

Styrgruppsmöte FRAM

På fredag håller FRAM styrgruppsmöte

2021-11-16

Seminarium på omvårdnadsprogrammet på KomVux

Omvårdnadsprogrammet på KomVux i Malmö bjöd idag in FINSAM i Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter för de…

2021-11-10

En kopp kaffe - storstadssamverkan

Samordningsförbunden i Göteborg, Stockholm, Uppsala och Malmö kommer träffas den 15-16/12 för att inventera möjlighe…

2021-11-10

Delårsredovisning 2021

På fredag avger FINSAM i Malmö delårsredovisning.

2021-11-10

Regionalt nätverk FINSAM Skåne

Idag träffades det regionala nätverket för FINSAM i Skåne och diskuterade utmaningar och lösningar.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit