2021-10-19
Uppstartsworkshop på Kultur på recept
Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.
Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.
Under ledning av Joakim Tranquist träffades projekledare och samordnare från kompetenscentrum, samordnare från Försäkringskassan, några rehabkoordinatorer från vårdcentralerna och hälsostrateger för att diskutera hur ingångarna och utgångarna för deltagarna ser ut.

Fler nyheter
2022-08-18
Styrgruppsmöte Utebliven etablering SFI
Höstens första styrgruppsmöte innehöll bland annat en presentation av en rapport framtagen kring samverkan runt SFI.
2022-08-16
SUS nätverket träffas nationellt
Idag träffades det nationella SUS nätverket för fortsatta diskussioner kring bland annat det uppföljningssystem som…
2022-08-16
LÖK gemensamma insatser
Idag var FINSAM med på den lokala överenskommelsen kring gemensamma insatser.
2022-07-15
Sommar på FINSAM i Malmö
FINSAM i Malmö kommer ha öppet enligt följande i sommar.
2022-06-29
Finsam Helsingborg besöker Malmö
Idag träffades Finsam i Malmö och Helsingborg och delade med sig av vårens erfarenheter samt diskuterade möjliga väg…