Till innehållet

2022-01-25

Världshälsodagen för psykisk hälsa

Det årliga samarbetet kring världshälsodagen för psykisk hälsa startade i januari med tre samtal ledda av Studieförbundet Vuxenskolan.

Det årliga samarbetet kring världshälsodagen för psykisk hälsa startade i januari med tre samtal ledda av Studieförbundet Vuxenskolan. Bland annat diskuterades olika alternativ för hur arrangemanget skulle genomföras för att inte de många programpunkterna skulle konkurrera med varandra.

FINSAM i Malmö deltog som samtalspart.

Fler nyheter

2026-06-16

FINSAM i Malmö träffar autism Skåne

Autism Skåne är en intresseorganisation som verkar i Skåne som verkar för att skapa bättre villkor för alla med auti…

2026-06-15

Dokumentation Storstadssamverkan Stockholm, Göteborg och Malmö maj 2026

Arbetsmarknadsenheterna i Stockholm, Göteborg, Malmö och Arbetsförmedlingen har under flera år träffats med syfte at…

2026-06-12

FINSAM i Malmö och FINSAM i Lund planerar regional träff för samordningsförbunden i Skåne

Nästa vecka träffas alla samordningsförbunden i Skåne för samtal för att diskutera samarbete inför hösten. Förbunden…

2026-06-11

Planering inför höstens webinarier kring psykisk hälsa inleds

Samordningsförbunden i Helsingborg, Skåne Nordost och Malmö har under ett år jobbat tillsammans med vuxenpsykiatrin…

2026-06-01

Vårens sista beslutsgrupp Malmökraften

Malmökraften håller vårens sista beslutsgrupp idag.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit